28 יוני, 2011

סין- חבל יונאן- נופים ומיעוטים-ממערב לקונמינג China - Yunnan - Landscapes and Minorities

ממערב לעיר קונמינג West to kunming

לכתבה הקודמת מדרום לעיר קונמינג פנה ללינק הבא-
http://www.seekingtheworld.com/2011/06/3.html

היום העשרים ואחד 7/5/2011
לשדה התעופה בקונמינג הגענו בשעות הבוקר המוקדמות, היות וטיסת ההמשך הייתה אמורה להיות בשעה 08:00, החלטנו שאין טעם לחפש מקום לינה וכי נסתדר בתוך אולמות שדה התעופה עד להמראה.
אך תכנון לחוד ומציאות לחוד, בפועל לקראת 02:00 הודיעו לנו סדרני הטרמינל, ולכל יתר הנוסעים שהמתינו במקום, כי סוגרים את האולמות, ועלינו לרדת למטה לאולם הכניסה שבו אין מקומות ישיבה כלשהם, ולכן בלאית ברירה, ירדנו למטה וחלק מהנוסעים, כולל אני, נשכבנו על הרצפה בכדי לתפוס כמה שעות של שינה עד לטיסה.
הטיסה יצאה במועד וכבר בשעה 10:00 לערך נחתנו בשדה התעופה של באושן baushen.
במהלך הטיסה פגשנו במהנדס שוויצרי, העוסק במתן ייעוץ בבניית כבישים לממשל הסיני, הוא היה מלווה במתורגמנית או עוזרת אישית הדוברת אנגלית טובה, והציעו לנו, שלאחר הנחיתה, שייקחו אותנו משדה התעופה לתחנת האוטובוס שבעיר, אך בגלל הרכב הקטן שהגיע לאסוף אותם, הדבר לא הסתדר, אך הם דאגו לסדר לנו מונית לעיר.
כאשר הגענו לתחנת האוטובוס התברר כי האוטובוס שאמור לצאת ליעד שלנו טנג-צ'ונג יוצא רק בשעה 12:30 ולכן המתנו במקום עד ליציאה, ובמהלך ההמתנה צפינו באורחות החיים של המקומיים.


לקראת השעה 16:00 הגענו לעיר טנג-צ'ונג Tengchong , מצאנו מלון קטן וחביב קרוב לתחנה המרכזית. אחרי שהתמקמנו יצאנו לסיבוב בעיר לקראת ארוחת הערב והשינה.

From כתבות ממערב לקונמינג

From כתבות ממערב לקונמינג

היום העשרים ושתיים 8/5/2011
בבוקר יצאנו לביקור בכפר קטן בשם הה-שון, הנמצא כ- 15 דקות מחוץ לעיר, לצורך כך לקחנו מונית בעלות של 20 יואן, וזאת למרות שנאמר לנו שבצומת הקרובה יש הסעות קבועות של מיניבוסים בעלות מצחיקה של 2 יואן לאדם.
ככלל, כבר מהעיר באושן ועד כאן, שמנו לב כי האזור הרבה יותר נקי ומסודר וגם הסינים יותר אדיבים ופחות רעשניים.

הֶה-שוּן (Heshun, בסינית: 和顺)
היא עיירה ששטחה 20 קמ"ר בלבד, השוכנת בגבול הדרומי של סין בנפת טנג-צ'ונג Tengchong 腾冲  העיירה ממוקמת בגובה של למעלה מ-1,500 מטרים מעל פני הים.
בסינית פירוש השם הה-שון הוא "שלום והרמוניה". השם של העיירה לקוח מתוך בית בשיר: "העננים העולים המבשרים על עתיד ורוד ומשב הרוח העדין אשר נושא שלום והרמוניה".

מצ"ב מפת העיר והאתרים שבה-
From כתבות ממערב לקונמינג

From כתבות ממערב לקונמינג

בהה-שון חיה מאז ומעולם אוכלוסיה גדולה שנאלצה לחלוק משאבים מוגבלים. אוכלוסיית הה-שון מונה 6,000 נפש.
מסמכים היסטוריים מספרים על סוחרים מאזור הדלתא של נהר היאנגצה שהגיעו לאזור לפני 2,400 שנים במטרה להתעשר. בתקופת שושלות מינג (1368-1644 לספירה) וצ'ינג (1644-1911), עברו במקום שיירות מסחר בזו אחר זו. שיירות אלה הביאו עימן משי, תכשיטים, ספרים חדשים ולפעמים אף מוצרים נדירים מן המערב בתמורה למוצרים מאבן ירקן, שאותם אהבו כל כך. הסוחרים עברו מסע ארוך ורב-סכנות ברכס הרי הֶנג-דְואן התלול, בעמק גאו-לי-גונג ובנהר הסאלווין הגועש. הה-שון משופעת באגדות עתיקות, וכמעט כל תושב ותושב יוכל לספר לכם סיפור על סוחרי אבן ירקן ההרפתקנים, ששרדו או נספו במהלך מסעותיהם רבי התלאות והסכנות. כיום, שלא כמו ג'וֹאוּ-ג'ואנג שבאזור שנחאי למשל, הֶה-שון היא עיירה שתושביה עדיין מנהלים אורח חיים מסורתי. אם תשוטטו בסמטאות הה-שון, אפשר לראות בתי מגורים רבים שכל אחד מהם הוא מעין מוזיאון.

תמונה שער העיר-
From כתבות ממערב לקונמינג

From כתבות ממערב לקונמינג

בזמן מלחמת העולם השנייה, ישבה הה-שון על "דרך בורמה" המפורסמת, שבאמצעותה העבירו הבריטים אספקה אל ממשלת סין שבירתה הזמנית הייתה בצ'ונג-צ'ינג, אז חלק ממחוז סצ'ואן. בשל כך, הופצצה הה-שון פעמים חוזרות ונשנות על ידי חיל האוויר היפני, ובשלב מסוים במלחמה אף נכבשה. תושבי המקום הותיקים יוכלו לספר לכם סיפורים על התקופה הקשה הזאת בחיי העיירה. מוזיאון המתעד את אותה תקופה נמצא בלב העיירה.

From כתבות ממערב לקונמינג

From כתבות ממערב לקונמינג

הה-שון הוא מקום יפהפה שבו מבנים רבים המשמשים לנוי: ביתנים, חדרי הנצחה, קשתות, בריכות לוטוס ומעקות שיש. בעיירה הה-שון, תוכלו לשקוע באווירה של השיירות החוצות את דרך התה והסוסים העתיקה ולצפות באנפות עפות מעל הנהר תוך התרגעות מול בריכות הלוטוס.

בהֶה-שון אתרים רבים שבהם אפשר לטייל, כמו האחוזה הישנה של אַי סְה-צִ'י (סופר ומשורר מרקסיסט מתחילת המאה ה-20), מקדש האבות של משפחת ליו והמוזיאון לזכר המלחמה נגד היפנים בגבול יונאן-בורמה.
המידע מתוך האתר של רדיו סין http://hebrew.cri.cn

From כתבות ממערב לקונמינג

From כתבות ממערב לקונמינג

העיירה מרשימה במיוחד ואחרי כ-4 שעות של ביקור בכל האתרים שבה, כולל האגם שבקצה העיר והמקדש המיוחד שצמוד לו, שבו הראו לנו גם את פרחי הפרפר הפורחים בעונה זו.

From כתבות ממערב לקונמינג

לסיום שמנו פעמינו חזרה לטנג-צ'ונג, אלה שהפעם לקחנו את הסעת המיניבוס, וירדנו בכניסה לעיר, במקום שראינו בנסיעה בבוקר לעיירה ונראה כמו מקדש.

טנג-צ'ונג Tengchong 腾冲
ראה את מפת העיר וכל האתרים שביקרנו בה.

נכנסנו למבנה, אך התברר כי זהו סוג של אצטדיון למופעים, ובתוכו הייתה קבוצה של נשים שלבושות בתלבושות מיוחדות,  עורכות במקום חזרות למופע או הופעה והן נאותו לרקוד לכבודנו את הריקוד.

גם הן וגם אנחנו נהינינו ממנו מאוד, וגם אתם הקוראים יכולים להנות ממנו בסרטון הבא-
From כתבות ממערב לקונמינג

סרטון המופע


משם המשכנו לכיוון צפון מזרח למפל הנמצא בשולי העיר, ובדרך נתקלנו בפארק לזכר מנהיג כלשהו וכמו כן ראינו בדרך חנויות שבהם ישנם גזעי עצים שעוצבו/פוסלו בצורות מדהימות ובתמונות תוכלו לראות טעימה מכך.


בסוף אותה דרך, הגענו לשמורה שיש בה מפל לא גדול אך מרשים.

From כתבות ממערב לקונמינג


חזרנו למלון למנוחה קצרה במטרה לצאת מאוחר יותר לביקור בפארק שבתוכו פגודה ומקדש בודהיסטי.
אחר הצהריים, לקחנו מונית לכניסה לפארק ושם התברר כי לעליה לפגודה ישנן שתי דרכים, האחת לאורך כביש הפונה שמאלה ומטפס לאורך כ- 5 ק"מ בעלייה ושיפוע גדול, והדרך השנייה היא לפנות  בצומת ימינה ומיד לאחר מכן אחרי כ- 20 מטר לעלות שמאלה בשביל ובמדרגות העוברים דרך היער לראש ההר, עד לפגודה הגדולה הנמצאת בראשו.
אנחנו בחרנו בדרך השנייה דרך היער ואחרי טיפוס של כמה מאות מדרגות הגענו אליה.
שימו לגודל הפגודה ביחס לאנשים שבתחתיתו.

את הדרך חזרה החלטנו לרדת רגלית דרך הכביש. תוך כדי הליכה עצרנו טרמפ בטנדר פתוח, ללא ספסלים על הארגז, שהוריד אותנו עד לצומת שממנה התחלנו קודם.
בצומת פנינו שוב ימינה, כמו בעלייה לפגודה, והמשכנו עוד קצת עד למקדש בודהיסטי, הנמצא משמאל לדרך, שהיה מחד לא מטופח, אך מאידך מאוד מרשים.


את יום ההליכה החלטנו לסיים בעיסוי רגליים, אך לא לפני ארוחה דשנה, קיבלנו את העיסוי הנהדר וחזרנו למלון ללינת לילה. לקראת היעד הבא, מצפון מערב לקונמינג.

From כתבות ממערב לקונמינג


את הכתבה החוויתית המקבילה מפי שותפתי לטיול תוכלו לקרוא בלינק הבא-
http://www.seekingtheworld.com/2011/07/blog-post.html

לכתבת ההמשך היעדים מצפון לקונמינג כנס ללינק הבא -
.................................

הכותב יוסי לוי joseph levy הינו מומחה לאיסלנד iceland, המלווה קבוצות בנהיגה עצמית בלבד, והמתכנן מסלולי טיול לפי מידת המטייל,והמשמש כמומחה באתר http://www.gotravel.co.il/.
לפניות לכותב shark4162@gmail.com
© Copyright to seekingtheworld.com זכויות יוצרים לאתר

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

thank for reading my blogge, hopfuly that you enjoyed it. תודה על קריאת הבלוג שלי ואני תקווה שנהנית ממנו.
יוסי לוי joseph levy